میگوی سرخ شده با پودینگ سیب‌زمینی


میگوی سرخ شده با پودینگ سیب‌زمینی

مواد لازم

تخم مرغ زرده

  3 عدد

روغن مایع

  1 قاشق سوپ خوری

سیب زمینی

  2 عدد

کره

  300 گرم

میگو پاک شده

  500 گرم

نمک و فلفل

  به مقدار لازم

در ظرف گودی سه عدد زرده تخم‌مرغ را بزنید تا کاملا صاف شود.

2 بعد سیب‌زمینی‌ها را شسته و آب‌پز کنید. سیب‌زمینی پخته شده را نصف کرده با نصف قالب کره به شکل پودینگ درآورده و کنار بگذارید. سپس بخش دوم کره را در روغن مایع حل کنید (این کار باعث می‌شود تا کره روی حرارت نسوزد.)

3 پس از آن میگو‌ها را روی حرارت زیاد داخل آب‌جوش بیندازید؛ به طوری‌که تنها یک جوش بزند. بعد آنها را درآورده و در آبکش قرار دهید تا کاملا آب آنها گرفته شده و خشک شوند.

4 پس از خشک شدن، میگوها را از داخل برش دهید و پودینگ آماده شده را با قاشقی کوچک لای آن بگذارید و بالاخره آنها را درون مایه تخم‌مرغ به مدت ده دقیقه قرار ‌دهید. یادتان باشد که فلفل و نمک را هم به آن اضافه کنید.

5 در صورت دلخواه پس از این کار می‌توانید میگو‌ها را در پودر سوخاری گذاشته و سپس سرخ می‌کنید. بدین ترتیب دیگر لازم نیست از کره برای سرخ کردن استفاده کنید. ولی در این روش میگو‌ها را روی حرارت ملایمی که کره و روغن در آن آب شده بود قرار می‌دهید تا سرخ شوند.

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - میگوی سرخ شده با پودینگ سیب‌زمینی

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  1174  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph