کوکوی مرغ با سبزیجات


کوکوی مرغ با سبزیجات
کوکو

مواد لازم

آرد

  2 قاشق سوپ خوری

پیاز ریز شده

  1/2 پیمانه

پیازچه با ساقه خرد شده

  1/2 پیمانه

تخم مرغ

  5 عدد

جعفری خرد شده

  1/2 پیمانه

روغن مایع

  3/2 پیمانه

زعفران دم کرده

  قاشق سوپ خوری

سیب زمینی خرد شده ریز شده

  2 پیمانه

سینه مرغ

  300 گرم

فلفل دلمه ای خرد شده رنگی

  2 پیمانه

ماست

  1/2 پیمانه

نمک و فلفل

  به مقدار لازم

سینه مرغ را نگینی خرد کرده و با دو قاشق روغن مایع و نصف قاشق مرباخوری نمک، زردچوبه و کمی زعفران مخلوط می‌کنیم و به مدت سه ساعت در یخچال می‌گذاریم. سیب‌زمینی را با مقداری روغن سرخ نموده، نمک و زردچوبه اضافه می‌کنیم و از روی حرارت بر می‌داریم و در صافی می‌ریزیم تا روغن اضافی آن گرفته شود.
سه قاشق سوپ‌خوری روغن را داخل تابه ریخته، پیاز را اضافه می‌کنیم و روی حرارت متوسط تفت می‌دهیم تا نرم و شفاف شود (سرخ نشود) مرغ را اضافه کرده، دو دقیقه با حرارت متوسط تفت می‌دهیم. نیمی از فلفل دلمه‌ای خرد شده را نیز افزوده و یک دقیقه دیگر تفت می‌دهیم. تابه را از روی حرارت برداشته، پیازچه و جعفری را اضافه می‌کنیم و می‌گذاریم تا مواد سرد شوند سپس سیب‌زمینی را اضافه می‌کنیم.
فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد روشن می‌کنیم. پنجره فر را در طبقه وسط قرار می‌دهیم. یک تابه گرد به قطر ۲۳ سانتی‌متر (یا مستطیل به ابعاد ۱۵ تا ۲۰سانتی‌متر) را چرب می‌کنیم.
ماست را با آرد و نوک قاشق نمک و چهار عدد تخم‌مرغ مخلوط کرده با همزن زده با مواد مخلوط نموده و در تابه می‌ریزیم. روی آن را صاف کرده و در تابه را با فویل پوشانده، داخل فر قرار می‌دهیم. پس از ۱۵ دقیقه کوکو را از فر خارج نموده و یک عدد تخم‌مرغ باقیمانده را با چنگال زده، روی کوکو می‌ریزیم و با باقی فلفل دلمه‌ای خرد شده تزیین می‌کنیم و دوباره به مدت ۲۰-۱۵ دقیقه بدون فویل در فر قرار می‌دهیم تا بپزد. سپس کوکو را در ظرف مورد نظر سرو می‌کنیم.

: زن روز

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - کوکوی مرغ با سبزیجات

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  2413  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


نیکو 1392/06/18
به کوکوتون کمی عصاره زعفران الیت اضافه کنید تا شکل کوکو زیباتر بشه.

خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph