ویفر کنجدی


ویفر کنجدی
شیرینی

مواد لازم

آب لیمو ترش

  1 قاشق چای خوری

آرد

  نصف فنجان

بیکینگ پودر

  یک چهارم قاشق چای خوری

تخم مرغ زده شده

  1 عدد

شکرقهوه ای فشرده شده

  1 پیمانه

کره نرم شده

  4 قاشق غذاخوری

کنجد

  1 فنجان

نمک

  یک چهارم قاشق چای خوری

وانیل

  1 قاشق چای خوری

- درجه فر را روی 325 درجه فارنهایت تنظیم نمایید تا گرم شود. سینی فر را با کاغذ روغنی بپوشانید و سطح آن را به کمی روغن آغشته نمایید.

2 - کنجدها را داخل ماهیتابه و روی حرارت ملایم قرار دهید تا به رنگ طلایی مایل به قهوه‌ای دربیایند.

3 – کره را مدتی در فضای آشپزخانه نگه دارید و تا به دمای محیط برسد. سپس آن را با شکر قهوه‌ای کاملاً به هم بزنید تا یکدست شوند و پف کنند. سپس تخم مرغ را اضافه نمایید و به هم بزنید.

4 - آرد و نمک و بیکینگ پودر را به هم بزنید و سپس آن‌ها را به خمیر کره اضافه نمایید. مواد را کاملاً برای مدتی به هم بزنید تا صاف و یکدست شوند. در آخر کنجد و وانیل و آبلیموی تازه را نیز به خمیر بیفزایید.

5 - خمیر آماده شده را به مدت سی دقیقه داخل یخچال قرار دهید. این سبب می‌شود راحت‌تر بتوانید خمیر را روی ورق روغنی بریزید.

6 – برای تقسیم خمیر بهتر است از قاشق چای‌خوری استفاده نمایید. قاشق چای‌خوری را کاملاً از خمیر پر کنید و آن‌ها را داخل سینی بچینید. توجه داشته باشید که بین آن‌ها مقداری فاصله باشد تا فضای مناسب برای پف کردن شیرینی‌ها موجود باشد.

7 - حدود 15 دقیقه آن‌ها را داخل فر قرار دهید تا زمانی که گوشه شیرینی‌ها کمی قهوه‌ای رنگ شوند. بعد از پخت، شیرینی‌ها را سریع از سینی منتقل نکنید و صبر کنید تا برای چند دقیقه داخل سینی خنک شوند. بعد از مدتی، آن‌ها را به ظرف دیگری منتقل کنید تا کاملاً سرد شوند.

در حدود 24 شیرینی خواهد داشت که البته بستگی به اندازه شیرینی‌ها دارد.

امیدواریم میل بفرمایید و لذت ببرید!

: تبیان

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - ویفر کنجدی

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  1568  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph