مافین هویج و گردو


مافین هویج و گردو
کیک

مواد لازم

آرد

  2 پیمانه

بیکینگ پودر

  2 قاشق مرباخوری

پودر کاکائو

  1 قاشق سوپ خوری

تخم مرغ

  2 عدد

روغن مایع سرخالی

  1 پیمانه

شکرقهوه ای

  1 پیمانه

گردو

  1/2 پیمانه

وانیل

  1/4 قاشق چای خوری

هویج متوسط

  2 عدد

1.تخم‌مرغ‌ها را شکسته، در یک کاسه بزرگ بریزید و با همزن دستی هم بزنید. وانیل را هم با شکر قهوه‌ای اضافه کنید و با همزن دستی هم بزنید تا خمیری کرم‌رنگ به دست بیاید. در اینجا روغن را هم اضافه کرده و باز مخلوط کنید.
2. آرد را الک کرده با بیکینگ‌پودر و پودر کاکائو مخلوط کنید و مجددا یک‌بار دیگر الک کنید. هویج‌ها را پوست کنده، رنده کنید. گردوها را هم خرد کنید. بهتر است گردوها خیلی ریز نشوند تا در موقع خوردن حس شوند.
3. فر را روشن کرده، بگذارید با درجه حرارت 180 درجه سانتی‌گراد به مدت یک ربع گرم شود. مخلوط آرد را به ترکیب تخم‌مرغ اضافه کرده و بالیسک (قاشق مخصوص کیک) هم بزنید تا گلوله‌های آرد از هم باز شوند. بعد هویج رنده شده و گردوی خرد شده را هم افزوده و مجددا مواد را با هم مخلوط کنید.
4. کپسول‌های کاغذی را در قالب مافین بگذارید و از مواد کیک حدود دو‌سوم قالب را پر کنید. سپس قالب مافین را روی طبقه وسط فر قرار دهید و به مدت 25 تا 30 دقیقه اجازه دهید تا مرحله پخت کیک کامل شود. بعد از پخت سینی مافین‌ها را از فر درآورید تا خنک شوند.
5. شکلات سفید را به روش بن‌ماری آب کنید. مقصود از روش بن‌ماری حرارت غیرمستقیم است. می‌توانید شکلات را در ظرفی فلزی روی حرارت بخار کتری بگیرید و مرتب هم بزنید تا آب شود. بعد با کمک یک چاقو و لبه آن، ‌شکلات را به مدل و شکل دلخواه روی مافین‌ها بریزید.

: اشپزی مثبت

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - مافین هویج و گردو

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  1760  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


رویا 1393/08/05
تعجب می کنم یعنی این مافین شیر نمیخواد؟

سارا 1391/10/10
خیلی خوب

خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph