قلیه میگو ( جنوبی )


قلیه میگو ( جنوبی )

مواد لازم

پیاز متوسط

  1 عدد

تمر هندی کوچک

  1 بسته

رب گوجه فرنگی سر پر

  1 قاشق غذاخوری

سیر

  3-4 حبه

شنبلیله خرد شده

  1-2 قاشق غذاخوری

گشنیز خرد شده

  3 پیمانه

گوجه فرنگی

  2-3 عدد

میگو رگ گرفته

  20 عدد

نمک و فلفل

  به مقدار لازم

پیاز را خلال کرده و در کمی روغن سرخ کنید. سیر خرد شده را هم اضافه کنید و کمی تفت بدین.رب گوجه را به پیاز و سیر اضافه کنید و تفت بدین. بعد سبزی ها را اضافه کرده و باز هم به تفت دادن ادامه بدین.بعد میگوها را اضافه کنید و تفت بدین. نمیدونم چرا اینجا رنگ این عکسم اینطوری شد! ربش معلوم نیست!بعد سیب زمینی مکعبی خرد شده را اضافه کنید و 2 تا لیوان آب بهش اضافه کنید و بذارین سیب زمینی بپزه.وقتی سیب زمینی ها پختند آب تمبر هندی را به قلیه اضافه کنید ( اگه سیب زمینی ها نپخته باشن بعد از ریختن آب تمبر هندی دیگه نمی پزن پس دقت کنید )

تمبر هندی شوره پس حواستون به ریختن نمک باشه که خورشت شور نشه. فلفل هم یک عالمههههههه بریزین تو این خورشت که تندش واقعا خوشمزه تره به نظرم. اصلش هم تنده دیگه !

بذارین خورشتتون جا بیفته. 10 دقیقه قبل از برداشتن خورشت گوجه فرنگی های برش زده را بذارین روی خورشت و در قابلمه را بذارین تا خورشتتون حسابی جا بیفته و گوجه ها نرم بشن.


تمبر هندی یک بسته کوچک ( تمبر هندی را در دو لیوان آب خیس کنید و وقتی خوب خیس خورد و نرم شد از صافی رد کنید و آبش را آماده داشته باشین

: الی گو لو

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - قلیه میگو ( جنوبی )

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  1894  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


مائده   (مدير سايت) 1393/05/30
نوش جان

ابوالحسن بلوچ زنگیان 1393/05/29
بسیار عالی بود متشکرم

خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph