سیب پلو ( کردی )


سیب پلو ( کردی )

مواد لازم

برنج

  2 پیمانه

زعفران آب کرده

  به مقدار لازم

سیب زمینی

  2-3 عدد

شوید خشک اگه تازه باشه 100 البته که بهتره !‌

  3-4 قاشق غذاخوری

نمک و فلفل

  به مقدار لازم

2 تا پیمانه برنج را بعد از شستن با سیب زمینی های پوست کنده و مکعبی شده همراه با 5/2 پیمانه آب و نمک و روغن بذارین بپزه تا آب برنج کشیده بشه.

یادم نیست برای ته دیگ این پلو از چی استفاده کردم فکر کنم از ماست و تخم مرغ و برنج استفاده کردم.بیشتر وقتا از پلویی که از قبل مونده برای اینکار استفاده میکنم یعنی 3 4 قاشق پلوی مونده را با یک قاشق ماست و یک تخم مرغ مخلوط میکنم و کف قابلمه را روغن میریزم و این مخلوط را کف قابلمه می ریزم.

وقتی آب برنج کشیده شد. توی یک قابلمه دیگه ته دیگ مورد نظرتون را بذارین و یک کفگیر برنج و سیب زمینی و کمی شوید خشک لابه لای آن بدهید. این مرحله را تا آخر ادامه بدین بعد زیر قابلمه را روشن کنید و یک فنجان آب روی برنجتون بدید ( روغن قبلا ریختیم وقتی داشتیم برنج را می پختیم ) و بذارین پلوی شما دم بکشه.

سیب زمینی پلوی شما آماده است.

من دو سه تیکه فیله مرغ را با کمی پیاز و رب و زعفران آب کرده و نمک و فلفل و مقداری آب گذاشتم پخت و در کنار این سیب زمینی پلو سرو کردم

: الی گو لو

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - سیب پلو ( کردی )

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  2146  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph