رشته پلو


رشته پلو
پلو
3-4

مواد لازم

برنج

  3 پیمانه

پیاز متوسط

  1 عدد

دارچین

  1 قاشق غذاخوری

رشته پلوئی

  200 گرم

زعفران آب کرده

  3 قاشق غذاخوری

کشمش پلویی

  150 گرم

گوشت چرخ کرده

  200 گرم

هل

  1 قاشق سوپ خوری

* مواد بالا برای 3 تا 4 نفر کافی است. برنج را با مقداری نمک خیس می‌کنیم.
* پیاز را ریز خرد می‌کنیم، کمی زردچوبه می‌ریزیم، گوشت را درونش سرخ می‌کنیم. کشمش را اضافه می‌کنیم و تفت می‌دهیم. (کشمش را بشویید و کمی توی آب خیس کنید)
* توی قابلمه مقداری آب می‌ریزیم و می‌گذاریم جوش بیاید. برنجی را که خیس کرده‌ایم آبش را خالی می‌کنیم و توی آب در حال جوش می‌ریزیم. 3،4 دقیقه قبل از زمان آبکش کردن برنج،‌ رشته را توی برنج می‌ریزیم و می‌گذاریم دو سه جوش بزند؛ و بعد آبکش می‌کنیم.
* درون قابلمه مقداری آب روغن حیوانی درست می‌کنیم و می‌گذاریم جوش بیاید. ته دیگ مورد نظرمان رو کف دیگ می‌گذاریم، برای داشتن ته دیگ کنجدی و زعفرانی کمی نون را مرطوب کنید بعد کمی از آب زعفران رو ته دیگ بریزید و مقداری هم کنجد بپاشید و بعد نون را بگذارید. واقعاً عالی می‌شود. مقداری از مخلوط برنج و رشته را درون قابلمه می‌ریزیم،‌ بعد مقداری از مایه گوشت و کشمش. دوباره مقداری برنج، مقداری از مایه و ... تا خلاصه برنج تمام شود.
* هر لایه را که می‌ریزید مقداری از هل و دارچین هم روی مواد بپاشید. دقت کنید مثل همه برنج‌های آبکش کردنی برنج و مایه را به صورت کوه بریزید. یعنی مثل تپه دیواره های قابلمه رو خالی کنید و مواد را وسط جمع کنید که دیواره‌ها ته دیگ نبندد. بعد هم زعفران را رویش می‌ریزیم و برنج را دم می‌کنیم.

: آشپز آنلاین

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - رشته پلو

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  2188  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


alireza 1392/07/12
با تبادل لینک موافقی . 1manoto2013

sonia 1391/10/18
Khili khobe merciiiii .. man ke haz kardam az in gazaha ham 2st daram .. mochaker

خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph