رتی فیله گوساله


رتی فیله گوساله
پیش غذا

مواد لازم

گوشت فیله گوسفندی یا راسته

  2 کیلو گرم

نمک و فلفل و روغن

  به مقدار لازم

بهترین رتی با فیله گوساله یا گاو تهیه می شود، گوشتی که به مصرف رتی می رسد، باید کمی چرب باشد و مدت طبخ آن طولانی باشد تا چربی به تدریج جذب گوشت شود. فیله را از طول دولا می کنیم و یا دو عدد فیله را کنار هم قرار می دهیم و با نخ مخصوصی می پیچیم، اطراف گوشت را فلفل زده و در ظرف مناسب دیواره بلند کمی روغن می ریزیم و اطراف گوشت را در روغن سرخ می کنیم، پس از این که گوشت خوب برشته شد حرارت را ملایم کرده تا گوشت پخته شود، گاهی از آب گوشت روی گوشت می ریزیم و آن را در ظرف می غلتانیم تا کاملا" پخته شود، اگر قبل از پختن آب آن تمام شد، مقداری آب اضافه می کنیم و نمک هم به آن می زنیم. پس از پخته شدن بعد از این که آب آن کشیده شد نخ را از اطراف گوشت باز می کنیم و گوشت را ورقه ورقه می کنیم و در ظرف مناسب قرارمی دهیم و اطراف آن را با پوره سیب زمینی و نخود فرنگی تزیین کرده و رویش را سس، خامه و فلفل می ریزیم، اما طرز تهیه این سس:
یک قاشق سوپخوری آرد را در 50 گرم کره سرخ می کنیم، حرارت را ملایم کرده و یک لیوان آب گوشت را به تدریج روی آن می ریزیم و مرتب هم می زنیم تا سس صاف و لطیف شود. سپس یک قاشق مرباخوری فلفل سیاه را نیم کوب کرده و داخل آن سس می ریزیم، بعد 150 گرم خامه به آن اضافه کرده و پس از چند جوش شعله آن را خاموش می کنیم، سس آماده مصرف است.

: گروه آشپزی

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - رتی فیله گوساله

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  2099  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph