پخت ماهی صبور


پخت ماهی صبور

مواد لازم

پودر گشنیز

  1 قاشق چای خوری

تمر هندی

  1/2 بسته

خرما

  6 عدد

سیر بزرگ

  6 حبه

گشنیز خرد شده

  2 لیوان

ماهی صبور

  2 عدد

نمک و فلفل سیاه

  به مقدار لازم

ابتدا پولک های ماهی را تمیز کرده وشکم ماهی را برش داده وتمیز می کنیم .ماهی را از شکم باز کرده و از مواد تهیه شده زیر روی آن را پر می کنیم .سیر را رنده کرده وبا کمی روغن و فلفل تفت داده با تمر هندی هسته در آمده وخرمای هسته در آمده و له شده وگشنیز خرد شده مخلوط کرده وپودر گشنیز را به آن اضافه می کنیم وروی ماهی می مالیم به طوری که تمام شکم ماهی پر از این مواد شود سپس ماهی را روی درجه حرارت 140 درجه به مدت بیست تا نیم ساعت داخل فر از قبل گرم شده می گذاریم .هرچه ماهی بزرگتر باشد زمان پخت بیشتری لازم دارد .
در جنوب کشور ماهی را داخل تنور یا روی منقل می پزند ولی با زندگی آپارتمان نشینی این کار تقریبا غیر ممکن است .این ماهی را باید با شوید پلو یا سبزی پلویی که درون آن پیاز داغ وسیر داغ وکمی زرد چوبه پخته شدهودم شده است ،مصرف کرد .


ماهی صبور نوعی ماهی جنوبیست که برای نوعی پخت خاصی به کار می رود .من خودم این مدل پخت را روی ماهی قزل آلا امتحان کردم ولی اصلا مزه پخت با ماهی صبور را نگرفت .فکر می کنم به خاطر این است که این ماهی چربی خاصی دارد که به خوشمزه تر شدن آن کمک می کند .
ماهی هرچه بزرگتر باشد خوشمزه تر و سیخ (استخوان ) هایش بزرگتر است وبالطبع خوردنش آسان تر می شود .

: تجربیات آشپزی من

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - پخت ماهی صبور

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  1503  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph