سیب زمینی با پنیر طعم دار


سیب زمینی با پنیر طعم دار
پیش غذا

مواد لازم

ادویه

  به مقدار لازم

بلو چیز (پنیر گورگونزولا) رنده شده

  100 گرم

پنیر پیتزا رنده شده

  150 گرم

سیب زمینی

  3-4 عدد

نمک و فلفل و روغن

  به مقدار لازم

سیب زمینی ها را پوست بگیرید و برش های ورقه ای نازک بزنید . مقداری روغن در تابه بریزید و صبر کنید روغن داغ شود . سیب زمینی ها را داخل روغن سرخ کنید و بعد روی دستمال کاغذی آشپزخانه بچینید تا روغن اضافی آنها چیده شود .

یک دیس لبه دار که قابلیت قرار گرفتن داخل فر یا مایکروفر را داشته باشد آماده کنید . یک ردیف سیب زمینی سرخ کرده را کف آن بچینید و یک لایه بلوچیز رنده شده روی آن بپاشید. مقداری نمک و ادویه مورد نظر روی بلوچیز بپاشید و یک لایه پنیر پیتزای رنده شده روی آن بریزید. تمام سیب زمینی ها را به همین ترتیب لایه به لایه با پنیر داخل دیس بچینید و روی لایه آخر را فقط با پنیر پیتزای رنده شده بپوشانید .

دیس را داخل فر داغ با دمای 200 درجه سانتیگراد به مدت 5 دقیقه قرار دهید تا روی سیب زمینی ها کاملا برشته شود و یا دیس را روی پایه فلزی شماره 2 مایکروفر بگذارید و با استفاده از پخت ترکیبی + گریل با قدرت 450 به مدت 3 دقیقه گریل کنید . و بعد همراه با سس کچاپ تند یا معمولی به صورت گرم سرو کنید . این خوراک یک پیش غذای بسیار لذیذ محسوب میشود .


درباره بلوچیز یا پنیر گورگونزولا میتوانید این پنیر را از تمام فروشگاه های معتبر مواد غذایی تهیه کنید . این پنیر یک نوع پنیر طعم دار است که به صورتهای مختلفی در غذاها استفاده میشود . به دلیل پائین بودن زمان ذوب این پنیر توصیه کردم که لایه آخر را فقط با پنیر پیتزا بپوشانید تا بلوچیز در اثر حرارت مستقیم نسوزد . میتوانید مقدار هر دو نوع پنیر مورد استفاده را بسته به ذائقه خود کمتر یا بیشتر در نظر بگیرید .

برای این خوراک میتوانید از طیف گسترده ای از طعم دهنده ها به عنوان ادویه استفاده کنید . به طور مثال میتوانید لابه لای مواد همراه با نمک و فلفل از مقداری زنجبیل رنده شده ، فلفل قرمز، پودر آویشن ، مخلوط پودر سیر و نمک و یا هر طعم دهنده دیگری که مایل بودید استفاده کنید .

دقت کنید که حلقه های سیب زمینی ضخامتی یکسان داشته باشند تا ظاهر خوراک زیبا تر باشد . پایه های فلزی مایکروفر : معمولا جزو وسایل جانبی مایکروفر ها دو عدد پایه فلزی وجود دارد. یکی از آنها ارتفاع کمتری دارد که پایه شماره 1 نام دارد و دیگری که ارتفاع بلند تری دارد پایه شماره 2 نامیده میشود که از این هردو برای گریل کردن خوراک استفاده میشود . موارد استفاده از این دو پایه بستگی به نوع خوراک دارد . برای خوراک هایی که حجم بزرگتر و بافت ضخیم تری دارند مانند مرغ و گوشت و انواع گراتن ها از پایه شماره 1 که کوتاه تر است استفاده میشود و برای خوراک هایی با بافت لطیف تر از پایه شماره 2 که ارتفاع بلند تری دارد استفاده میشود که به المنت گریل نزدیک تر باشد و خوراک هنگام گریل شدن خشک نشود .

دلیل توصیه به استفاده از پخت ترکیبی + گریل نیز لطافت این خوراک است . اگر از امکان گریل به تنهایی استفاده کنید امکان خشک شدن این خوراک وجود دارد

: مطبخ خاله خانم

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - سیب زمینی با پنیر طعم دار

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  8357  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


ریحانه اوتادی 1395/05/05
این غذا بسیار عالی است مخصوصا با فلفل زیاد و البته اگر درونش کمی قارچ ورقه ای بریزیم :)

خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph