پای برست


پای برست
شیرینی

مواد لازم

آب

  1 پیمانه

آرد گندم

  1 پیمانه

تخم مرغ

  4-5 عدد

خامه قنادی فرم گرفته (برای تزئین)

  1/5 کیلو گرم

روغن جامد ذوب شده

  1/3 پیمانه

شکر

  1 قاشق چای خوری

مارمالاد زردآلود برای براق کردن

  3 قاشق سوپ خوری

میوه (برای تزئین)

  500 گرم به دلخواه

نمک

  1/4 قاشق چای خوری

آرد گندم و نمک را مخلوط و یک بار الک کنید. آب را در شیرجوش بریزید، شکر و روغن را به آن اضافه کرده و اجازه دهید آب بجوشد. سپس آرد را به یکباره داخل آب ریخته و با قاشق چوبی هم بزنید تا مایه خمیر یک تکه شود، حدود 30ثانیه روی حرارت ملایم خمیر را بپزید سپس آن را داخل کاسه ای بریزید.

تخم مرغ ها را در کاسه دیگری بشکنید و با چنگال کمی هم بزنید. پره های خمیر زن همزن را به همزن متصل کنید و تخم مرغ را کم کم داخل خمیر ریخته و با خمیر زن هم بزنید تا در آخر خمیر لطیف و یکدستی داشته باشید.

سپس آن را در قیف با سر ماسوره ستاره 12mm و 10mm بریزید، یک قالب گرد را چرب کنید و مقداری از خمیر را در سر ماسوره درشت بریزید و دور قالب قیف بزنید. بقیه خمیر را در ماسوره کوچک بریزید و در سینی فر به اندازه یک گردوی درشت قیف بزنید و به مدت 10دقیقه در فر 220درجه سانتیگراد بپزید. سپس دمای فر را به 180درجه برسانید و 15دقیقه دیگر بپزید.

بعد از سردشدن، حلقه شیرینی را از قالب خارج کنید با خامه فرم گرفته داخل حلقه را پرکنید، داخل شیرینی های کوچک را هم با خامه پر کنید و توسط خامه روی حلقه سوار کنید و در آخر میوه ها را روی آن بچینید و با مارمالاد روی آن را براق کنید.


اگر خمیر بیش از حد روی حرارت بماند، روغن انداخته، خشک می شود و پف نمی کند.

: مجله اینترنتی برترینها

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - پای برست

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  1807  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph