پیتزا سبزیجات


پیتزا سبزیجات

مواد لازم

پنیر فیلا فیلا

  350 گرم

پودر ارگانو

  1 قاشق چای خوری

پیاز

  1 عدد

خمیر پیتزا

  

روغن مایع

  مقداری

زیتون سیاه

  4 عدد

سس گوجه فرنگی

  مقداری

کدو

  3 عدد

کرفس

  2 ساقه

گوجه فرنگی

  3 عدد

نمک و فلفل

  به مقدار لازم

پیاز را پوست گرفته ، شسته و ریز خرد می کنیم و در کمی روغن تف می دهیم به طوری که پیاز شفاف بماند . قسمت ترد و لطیف کرفس را انتخاب نموده ، برگهای کرفس را جدا کرده ، بند های آن را بیرون می کشیم و ریز خرد می کنیم . کدو را نیز خرد می کنیم گوجه فرنگی را شوک حرارتی داده ( یک لحظه در آب جوش و بلا فاصله در آب سرد ) پوست آن را می گیریم و قسمت سفت سر آن را جدا می کنیم .

دانه های گوجه فرنگی را بیرون آورده و فیله گوجه فرنگی را ریز خورد می کنیم کمی نمک و فلفل می زنیم . هسته زیتون ها را بیرون آورده و بعد آنرا خورد می کنیم . خمیر را در آن پهن می کنیم . سپس با چنگال سوراخهایی د رخمیر ایجاد می کنیم . مقداری سس گوجه فرنگی با قلم مو روی خمیر مالیده ، پنیر فیلا فیلا را رنده کرده ، نیمی از آن را روی خمیر می پاشیم . سپس سبزیجات آماده را روی خمیر قرار داده و روی آن ارگانوا می پاشیم .

فر را با حرارت ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم نموده ، ابتدا ظرف پیتزا را ۱۰ دقیقه کف فر قرار داده سپس به طبقه وسط فر انتقال داده تا به مدت ۲۰ دقیقه بماند . سپس از فر بیرون آورده و مابقی پنیر رنده شده را روی آن بریزید و به مدت ۵ الی ۸ دقیقه دیگر آنرا در فر قرار دهید .

: آسمان شهر

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - پیتزا سبزیجات

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  2172  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


مائده   (مدير سايت) 1392/08/22
دوست عزیز ممنون از نظر و آرزوی خوبت

انامل 1392/08/21
از اینکه در هرمرحله نکات کوچک ولی مهم (مثل طریقه شوک دادن به گوجه) را مینویسید بسیار ممنونم .آرزویم موفقیت و پایداری و پویایی شماست.بازهم تشکر .

محمد 1392/06/07
عالی بود.

خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph