نان خامه ای


نان خامه ای
شیرینی 30 دقيقه
18عدد

مواد لازم

آب

  3/4 پیمانه

آرد سفید

  1 پیمانه

تخم مرغ

  3 عدد

خامه

  به مقدار لازم

کره

  6 قاشق غذاخوری

نمک

  1/8 قاشق چای خوری

مرحله 1 - فر را روی حرارت 200 درجه سانتی گراد یا 400 درجه فارنهایت روشن کنید.

مرحله 2 - آرد را با نمک الک کنید، در یک شیرجوش کره را با 4/3 پیمانه آب روی حرارت گذاشته تا بجوش آید سپس مخلوط آرد و نمک الک شده را به یکباره در آن ریخته ، شیرجوش را از روی حرارت برداشته و برای 1 دقیقه مواد را با قاشق چوبی با هم مخلوط کنید، دوباره مواد را روی حرارت کم گذاشته و برای 2 دقیقه هم بزنید.

مرحله 3 - یک تخم مرغ را هم زده و کناری بگذارید، یک تخم مرغ دیگر را به مخلوط آرد افزوده و بعد از اینکه خوب هم زدید تخم مرغ بعدی را اضافه کنید و دوباره خوب مواد را هم بزنید تا تخم مرغ ها بخورد آرد رود سپس تخم مرغ زده شده را بتدریج به مخلوط آرد اضافه کرده و هم بزنید تا خمیری نرم و شفاف بدهد که وقتی با قاشق از مایه برمی دارید مایه به آرامی از آن بیافتد.

مرحله 4 - یک قاشق غذاخوری از خمیر را برداشته و روی کاغذ روغنی با فاصله قرار دهید و برای 25 تا 30 دقیقه در فر اجازه پخت دهید تا نان ها پف کرده و قهوه ای شوند، بعد از پخت بگذارید خنک شوند.

مرحله 5 - ته نان ها را سوراخ کوچکی درست کرده و با قیف مخصوص آشپزی و سر باریک آن خامه فرم گرفته را داخل نان ها بریزید سپس در یخچال نگه دارید و بعد از خنک شدن سرو کنید.


طرز تهیه خامه فرم گرفته :

برای هر 100 گرم خامه 70 گرم پودر قند در نظر گرفته ، خامه و پودر قند رابه کمک قاشق با یکدیگر مخلوط کرده و برای چند ساعت در فریزر نگهداری می کنیم سپس آنرا از فریزر خارج کرده و با همزن آنقدر می زنیم تا جای پره های همزن روی خامه بماند. مراقب باشید اگر خامه را بیش از اندازه بزنید تبدیل به کره می شود.
برای انجام کار بهتر است ظرف خامه را روی یخ قرار دهید.
خامه فرم گرفته تا در ظرف دربسته به مدت 6 ماه می توانید در فریزر نگهداری کنید

: اشپز انلاین

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - نان خامه ای

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  3302  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph