کوفته تبریزی سر بره


کوفته تبریزی سر بره
کوفته

مواد لازم

آرد گندم

  2 قاشق سوپ خوری

آلو خیس خورده

  6 عدد

برنج

  1 پیمانه

پیاز

  5 عدد

تخم مرغ

  4 عدد

تره و مرزه

  500 گرم

جوجه مرغ

  1 عدد

رب گوجه فرنگی

  یک سوم پیمانه

زرشک

  نصف پیمانه

سیب زمینی

  2 عدد

کرفس

  2 ساقه

کشمش

  نصف پیمانه

گوشت چرخ کرده

  1 کیلو گرم

لپه

  یک ونیم پیمانه

مغز گردو

  یک سوم پیمانه

نمک و فلفل

  

هویج

  2 عدد

جوجه را با مقداری آب و نمک، فلفل و یک عدد پیاز، هویج و کرفس می پزیم.گوشت چرخ کرده را دوباره به همراه 2 عدد پیاز رنده شده چرخ می کنیم و لپه را با کمی نمک و آب پخته و از صافی رد می کنیم. سیب زمینی را هم پخته و رنده می کنیم و برنج را هم آبکش می کنیم .
لپه پخته را پرخکرده با سیب زمینی و گوشت مخلوط کرده و در دستگاه میکسر به مدت 10 دقیقه مخلوط می کنیم و یا 15 دقیقه بادست خوب ورز می دهیم تا مواد یکدست و لطیف شود .
سبزی که خوب پاک کرده و خرد کرده و روی حرارت کمی تفت داده ایم را به مواد بالا اضافه می کنیم. سه عدد تخم مرغ را هم اضافه می کنیم (یکی از تخم مرغها را پخته و کامل نگه می داریم) و مواد را 15 دقیقه خوب ورز می دهیم .
نیمی از مواد را روی پارچه توری در داخل سینی پهن می کنیم و مرغ را داخل آن می گذاریم و یک دانه تخم مرغ کامل را درون مرغ قرار داده به همراه یک عدد پیاز سرخ شده، زرشک، گردو و کشمش و آلو، سپس باقی مواد کوفته را روی جوجه می ریزیم و به طوریکه جوجه درون این مواد ناپدید شود و فقط سرد و پای جوجه به عنوان شاخ گوسفند بیرون بماند و سپس پارچه توری را کامل روی کوفته قرار می دهیم .
آرد را در کمی روغن تفت می دهیم و همراه با پیاز داغ در قابلمه بزرگی که گنجایش کوفته را داشته باشد می ریزیم و رب گوجه را هم اضافه کرده و سس درست می کنیم. نصف قابلمه را که کوفته در آن جا می گیرد آب می ریزیم و زمانی که آب به جوش آمد کوفته را داخل آن قرار می دهیم تا بپزد. مرتب آب را به بالای کوفته هم می ریزیم تا کوفته سفت شود و هر چند وقت یکبار تنظیف یا همان پارچه حاوی کوفته را بلند کرده و دوباره سر جای خود می گذاریم تا کوفته ته نگیرد .
پس از حدود 2 ساعت پخت با حرارت ملایم و تکرار موارد بالا کوفته پخته شده را به کمک کفگیر بزرگ و دست از قابلمه بیرون آورده و در ظرف مورد نظر به صورتی که در تصویر می بینید تزیین می کنیم .

: imilade.com

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - کوفته تبریزی سر بره

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  1965  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph