مرغ زعفرانی بارشته پلو


مرغ زعفرانی بارشته پلو
پلو 1 ساعت
4

مواد لازم

برنج

  500 گرم

دارچین پودر شده

  1 قاشق چای خوری

ران مرغ

  4 عدد

رشته پلوئی

  250 گرم

زعفران

  1/4 قاشق چای خوری

زیره سیاه

  1 قاشق چای خوری

سیر

  1 حبه

کشمش

  100 گرم

هل ساییده شده

  1 قاشق چای خوری

ابتدا در یک قابلمه تفلون ترجیحا با دیواره بلند روغن وکره را روی حرارت گرم می کنیم و بعد تکه های مرغ را که کمی به آن نمک زدیم را در روغن قرار می دهیم وبا حرارت ملایم تکه های مرغ را تفت می دهیم.(لزو ما تکه های مرغ نباید با پوست باشند )
بعد از اینکه مرغ ها خوب برشته شدند مخلوط یک چهارم لیوان آب جوشیده و زعفران را به مرغ اضافه می کنیم و همینطور یک حبه سیر ودر قابلمه را می گذاریم و صبر می کنیم حدود نیم ساعت تا سه ربع با حرارت ملایم بپزه تا جا بیفته و سس آن غلیظ بشه .
برای رشته پلو هم برنج را می جوشانیم و دو الی سه دقیقه مانده به اینکه بخواهیم برنج را آبکش کنیم رشته پلویی را به قابلمه اضافه می کنیم (بهتره رشته ها را دو نیم بکنیم ) وبعد برنج ورشته را آبکش می کنیم .

برای ته دیگ آن هم از سیب زمینی استفاده کردم ..برای اینکه ته دیگ سیب زمینی خوب از اب دربیاد بهتره ورقه های سیب زمینی را با ضخامت نیم تا یک سانتیمتر برش بدهیم و به ان کمی نمک می زنیم ..و کف قابلمه کمی روغن می ریزیم و ورقه های سیب زمینی را روی حرارت ملایم دو الی سه دقیقه تفت می دهیم و سپس ورقه سیب زمینی را بر می گردانیم .
حالا مخلوط رشته وپلو را همراه با ادویه پلویی را در قابلمه قرار می دهیم و قطعات کره را روی آن قرار می دهیم و با حرارت ملایم می گذاریم دم بکشه .
کشمش پلویی را ابتدا با اب کاملا می شوییم ومی گذاریم خشک بشه و فقط حدود سه الی چهار دقیقه در کره وبا کمی ادویه پلویی تفت می دهیم ..بسیار خوش عطر می شه و از ان برای تزیین رشته پلو استفاده می کنیم ....نوش جان

: اشپز انلاین

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  1686  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph