دمی نخود فرنگی و هویج


دمی نخود فرنگی و هویج
پلو

مواد لازم

برنج

  3 پیمانه

پیاز متوسط ساطوری شده

  1 عدد

روغن

  4-5 قاشق سوپ خوری

زعفران آب کرده

  2 قاشق غذاخوری

زیره

  1 قاشق مرباخوری

مرغ پاک شده

  700 گرم

نخودفرنگی

  1 پیمانه

نمک و فلفل و زردچوبه

  به مقدار لازم

هویج ریز شده

  1 پیمانه

ابتدا مرغ را با کمی روغن تفت دهید وبا سه چهارپیمانه آب ونمک وچند تکه فلفل دلمه ای و یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی روی حرارت بگذارید ،وقتی بجوش آمد حرارت را ملایم کنید واجازه دهید تا مرغ کاملاً بپزید و در آخر! در حالی که به اندازه یک پیمانه از آب مرغ در ظرف باقی مانده دو قاشق غذا خوری زعفران به آن اضافه کنید و بعد از چند جوش ظرف را از روی حرارت بردارید.
هویج را بعد ازشستن و پوست گرفتن، ریز خرد کنید(اندازه نخود فرنگی ها) و همراه نخود فرنگی با سه پیمانه آب و یک چهارم قاشق چایخوری جوش شیرین و نمک در ظرف بریزید و با درب باز با حرارت ملایم حدوداً ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پزید وبعد در صافی ریخته تا آب اضافی آن خارج شود.
۴-۵ قاشق سوپخوری روغن در قابلمه ای که می خواهید دمی را در آن طبخ کنید بریزید و پیاز ساطوری شده را در آن کمی تفت دهید تا پیاز نرم شود ، همین که پیاز نرم شد زیره را اضافه کنید و یک دور هم بزنید تا با پیاز مخلوط شود. نخود فرنگی ، هویج ، و برنج را به پیاز اضافه کنید و پنج دقیقه روی حرارت هم بزنید و بعدشش پیمانه آب به مخلوط برنج اضافه کنید وروی حرارت تنداجازه دهید تا بجوشد وقتی کما بیش آب برنج تبخیر شد برنج را یکی دو دور زیرو رو کنید سپس حرارت راملایم کنید وروی آن دم کنی و زیر آن هم شعله پخش کن بگذارید ، بعد از حدوداً ۳۰ تا ۴۰ دقیقه دمی آماده است ، و می توانید همراه مرغی که پخته شده میل کنید.

: اشپز آنلاین

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - دمی نخود فرنگی و هویج

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  5123  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph