ته چین مجلسی


ته چین مجلسی
پلو

مواد لازم

برنج

  4 پیمانه

تخم مرغ

  4 عدد

خلال پسته و زرشک

  برای تزئین

روغن مایع

  نیم پیمانه

زعفران ساییده شده

  2 قاشق چای خوری

سینه مرغ

  1 عدد

کره

  یک چهارم پیمانه

ماست کیسه ایی ترش

  5 قاشق غذاخوری

نمک و فلفل

  

برنج را هفت تا هشت ساعت قبل با آب و نمک خیس می‌کنیم. سینه مرغ را به صورت خلالی برش زده، با نمک و فلفل مزه‌دار می‌کنیم و در نیمی از کره تفت می‌دهیم. ماست را با تخم‌مرغ، زعفران حل شده در یک قاشق سوپخوری آب جوش، نمک و روغن مایع با ما هم مخلوط می‌کنیم. مقداری از مواد را کنار می‌گذاریم(برای ته ظرف‌ها). برنج را آبکش نموده و با بقیه مواد مخلوط می‌نمائیم. (ظرف‌هایی که انتخاب می‌شود بهتر است از قالب‌های مافین باشد) کمی از مایه ته‌چین را ته ظرف چرب شده ریخته، سپس در هر ظرف مقداری از مایه ته‌چین که با برنج مخلوط کرده‌ایم می‌ریزیم. این مواد را طوری در ظرف می‌ریزیم که لابه‌لای مواد به طور منظم و یکدست مرغ چیده شود. بقیه کره را آب کرده، روی مواد ته‌چین ریخته و روی آنها را با فویل می‌پوشانیم. ظرف‌ها را در فری که از قبل با حرارت 350 درجه فارنهایت یا 175 درجه سانتی‌گراد گرم کرده‌ایم، به مدت 45 دقیقه در طبقه وسط فر قرار می‌دهیم تا تمام قسمت‌های ته‌چین طلایی شود، سپس روی ته‌چین را با خلال پسته و زرشک تزئین می‌کنیم.


برای آن که ته‌چین طعم بهتری بگیرد ماست آن حتما باید ترش باشد.

هر چه مدت زمان پخت ته‌چین بیشتر و حرارت ملایم‌تر باشد، ته‌چین بهتری خواهیم داشت. در صورتی که زرده تخم‌مرغ به کار می‌‌برید باید از 14 عدد استفاده نمائید.

هنگام آبکش کردن برنج دقت کنید که مغز برنج کمی سفت بوده یا این‌که دانه برنج را ما بین دو انگشت که فشار می‌‌دهید سه تکه شود تا ته‌چین خمیر نگردد.

: آشپزی خانواده سبز

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - ته چین مجلسی

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  5449  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


علیرضا 1391/10/20
10سالم
اگه مامانم درست کنه می خورم

خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph