خوراک مرغ با سس چیلی


خوراک مرغ با سس چیلی
خوراک
2

مواد لازم

سس چیلی شیرین

  1 لیوان

سینه مرغ بی استخوان

  3 الی 4 عدد

شیر

  0.5 پیمانه

نمک و فلفل

  به مقدار لازم

روی سینه مرغ نمک و فلفل تازه آسیاب شده می ریزیم و با بیفتک کوب (‌یا پشت چاقو افقی و عمودی) به مرغمون ضربه می زنیم ولی نه در حدی که به بافت مرغ آسیب برسونه. فقط در حدی که مرغ نرم شود و کمی نازک. برای طرف دیگه مرغ همین کار رو تکرار می کنیم. بعد حدود یه قاشق غذاخوری روغن توی ماهیتابه می ریزیم و مرغ ها رو دو طرفش رو توی روغن کمی سرخ می کنیم. در این حالت که روغن خیلی کم باشه مرغ بیشتر کباب میشه تا سرخ.( حرارت نسبتاً‌ بالا باشه) وقتی سرخ شد حرارت رو ملایم می کنیم،بعد سس چیلی رو کنار ماهی تابه می ریزیم و شیر رو هم اضافه می کنیم و کاملاً مخلوط می کنیم. که سس یکدستی بدست بیاد. درب تابه رو می بندیم و حدود ۴٠ دقیقه می گذاریم مرغمون کاملاً‌ بپزد و سسش غلیظ بشه. اگر خیلی سس غلیظ بود میشه کمی شیر یا مخلوط شیر و سس چیلی یا آبجوش اضافه کرد. و اگر سس زیاد بود چند دقیقه می گذاریم با درب باز بجوشه که غلیظ بشه.
بعد با سبزی جات پخته سرو می کنیم.
اینجا از سبزی جات پخته ذرت و نخود و لوبیا و هویج استفاده شده جمعاً‌ ۵٠٠ گرم. ولی این کاملاً‌ دلخواه هستش. میشه گل کلم ،‌کلم بروکلی یا هر سبزی دیگه ای استفاده کرد.

: تنبل خونه شاه عباسی

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - خوراک مرغ با سس چیلی

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  3463  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph