رول مرغ و هویج


رول مرغ و هویج
پیش غذا
2

مواد لازم

آب گوجه فرنگی

  2 لیوان

پیاز

  1 عدد

روغن

  به مقدار لازم

سبزی خرد شده

  6 قاشق غذاخوری

سینه مرغ متوسط

  1 عدد

نمک و فلفل و زردچوبه

  به مقدار لازم

هویج

  2 عدد

سینه مرغ را به دو تکه از سمت استخوان جناغ به سمت طرفین با کارد بدون آنکه آسیب ببیند از استخوان جدا کنید . و هر تکه را از وسط با کارد باز کرده تا کاملا ًبه یک تکه پهنی تبدیل شود. سپس نمک و زردچوبه وفلفل و پیاز رنده شده و روغن زیتون اضافه کنید وکاملاً قطعات مرغ را به آن ها آغشته کنید .گوشت باید ۱ الی ۲ساعت در این حالت درون یخچال بماند . هویج ها را درسته بپزید. روی گوشت را با نایلکس بپوشانید و سپس با بیفتک کوب به گوشت ضربه بزنید واز نایلکس خارج کنید و آن را کف سینی پهن کنید و نمک و زردچوبه و فلفل و دارچین بپاشید و یک لایه سبزی خرد شده بریزیدبعد هویج را قرار دهید .

لبه گوشت را به هم آورده و رول کنید سپس با نخ تمیزی دور آن را ببندید و در کمی روغن تفت دهید و مقدار کمی آب به آن اضافه کرده و باز هم کمی زردچوبه و ادویه به آن اضافه کنید و روی شعله ملایم بپزید و در آخر آب گوجه فرنگی اضافه کنید و صبر کنید تا آب آن با حرارت تبخیر شود و مقدار کمی از سس برایش باقی بماند که آنرا میتوانید برای روی غذا استفاده کنید.


سبزی شامل گشنیز و شوید و ترخون و جغفری و ریحان میباشد ولی اگر در دسترس نبود میتوان تنها از جعفری استفاده کرد.

: سایت آشپزی رنگین

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - رول مرغ و هویج

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  2094  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph