رول اسفناج و تحم مرغ


رول اسفناج و تحم مرغ
پیش غذا

مواد لازم

اسفناج

  600 الی 700 گرم

پنیر پیتزا رنده شده

  1 قاشق غذاخوری

پیاز سرخ شده

  3 قاشق غذاخوری

تخم مرغ

  3 عدد

روغن سرخ کردنی

  1 قاشق غذاخوری

کنجد

  1 قاشق غذاخوری

نمک و زردچوبه

  به مقدار لازم

انتهای اسفناج را با کارد بریده و خوب بشویید و با کارد ان را ریز کنید و بدون آب با حرارت کم بپزید چون اسفناج دارای مقداری آب است وقتی گرما را میگیرد یواش یواش آب انداخته و با آب خودش میپزد در انتهای پخت به آن روغن زیتون و نمک اضافه کنید و بگذارید تا کاملاْ آب اسفناج تبخیر شود و پیاز داغ را داخل آن بریزید.

تخم مرغها را پس از شکستن در ظرفی بریزید و با نمک پاش کمی نمک بزنید و با چنگال آنرا هم بزنید همین قدر که زرده و سفیده مخلوط و یکنواخت شود کافیست . ماهیتابه ای ترجیحاْ چهار گوش و نچسب را روی حرارت گذاشته و یک قاشق چایخوری روغن ریخته و تخم مرغهای زده شده را در آن بریزید وروی حرارت کم بگذارید وماهیتابه را طوری در هوا روی گاز حرکت دهید که تخم مرغ تمام سطح داخل ماهیتابه را پوشش دهد بعد در ماهیتابه را گذاشته تا کاملاْ پخته و بعد حرارت را خاموش کنید.

بعد از اینکه تخم مرغ کمی سرد شد با اسفناج به صورت لایه ای روی آنرا بپوشانیدو با دست آنرا رول کنید و پنیر رنده شده و کنجد بریزید و جند لحظه در فر گذاشته تا پنیر آب شود وبعد برش داده در دیس چیده و با سبزیجات تزیین کنید ونوش جان کنید.

: سایت آشپزی رنگین

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - رول اسفناج و تحم مرغ

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  2985  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


مائده   (مدير سايت) 1392/02/02
ساره جان ممنون از پیشنهادت

ساره رزاززاده 1392/02/02
برای اینکه تخم مرغ زده شده بهتر کف ماهیتابه پهن بشه و یکنواخت باشه و زرده و سفیده ش از هم جدا نشن، بهتره به ازای هر تخم مرغ، یه قاشق غذاخوری شیر به تخم مرغ های زده شده اضافه کرد.

sara 1391/04/07
خوب

خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph