پیتزا راتاتوی


پیتزا راتاتوی

مواد لازم

بادمجان درشت

  1 عدد

پنیر پارمزان رنده شده

  2 قاشق غذاخوری

پنیر پیتزا

  200 گرم

پیاز درشت

  1 عدد

جعفری خرد شده

  1 قاشق غذاخوری

خمیر پیتزا متوسط

  1 عدد

روغن زیتون

  2 قاشق غذاخوری

سیر

  2 حبه

فلفل دلمه ای سبز و زرد

  از هرکدام 1 عدد

کدو درشت

  1 عدد

گوجه فرنگی

  5 عدد

نمک و فلفل و ادویه

  به مقدار لازم

اول همه مواد رو آماده می‌کنیم و در آخر پیتزامون رو می‌چینیم و تو فر می‌ذاریم. ضمناً فر رو هم روشن می کنیم و می‌ذاریم تو دمای ۱۸۰ درجه گرم شه.
فلفل‌دلمه‌ای، دو عدد گوجه‌فرنگی، پیاز، بادمجون و کدو مون رو به صورت حلقه‌ای در می‌یاریم. (یادتون باشه تخمه و گوشت وسط فلفل‌دلمه‌ای‌ها رو در بیارید).
خوب سس‌مون رو هم آماده می‌کنیم. به این شکل که ۳ تا گوجه‌فرنگی باقی مونده‌مونو با روغن زیتون و سیر و ادویه و نمک و فلفل و کمی جعفری تازه و یه کم آبلیمو می‌ریزیم تو مخلوط کن و یه سس جذاب آماده می‌کنیم.
حالا خمیر پیتزا مون رو تو یه ظرفی که لبه داشته باشه می‌ذاریم. سسی که درست کردیم رو، رو سطح خمیر می‌مالیم به طوری که یک سانت از دور خمیر بدون سس باشه. بعد، پنیر پیتزامون رو روی سطحی که سس مالیدیم می‌ریزیم، حالا همه موادمون رو که حلقه کردیم، روی خمیر می‌چینیم تا همه سطح خمیر رو بپوشونه.
کمی از سس‌مون رو نگه می‌داریم و روی مواد می‌ریزیم. بعد روی موادمون پنیر پارمزان می پاشیم و ظرف پیتزامون رو تو فری که از قبل تو دمای ۱۸۰ درجه گرم شده قرار می دیم. بعد از نیم ساعت پیتزامون رو چک می‌کنیم اگه خمیرش خوب پخته و آماده‌شده از فر در می یاریم و سروش می کنیم.

: آشپزی خاله ریزه

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - پیتزا راتاتوی

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  1555  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


سمیه  1393/07/13
بد بود

خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph