نان برنجی


نان برنجی
شیرینی 15 دقيقه

مواد لازم

آرد برنج

  4 پیمانه

پودرقند

  1 پیمانه

تخم مرغ زرده

  1 عدد

تخم مرغ سفیده

  1 عدد

خلال پسته یا تخم خرفه

  برای تزئین

کره آب شده

  1 پیمانه

گلاب

  1/2 پیمانه

هل پودر شده

  1 قاشق غذاخوری

آرد برنج معمولان سفید و خیلی صاف هستش و نیازی به الک کردن نیست. در صورتی که احساس کردید که به الک کردن نیاز دارد آن را در کاسه ی الک می‌کنیم و کنار میگذاریم. سفیده ی تخم مرغ را جداگانه آنقدر با همزن می‌زنیم که کف کند و حجمش ۲ برابر شود. زرده ی تخم مرغ را همراه با پودر قند، کره، و هل را با هم زن با سرعت پائین آنقدر هم می‌زنیم که سفید و یک دست شود. سپس سفیده ی تخم مرغ و گلاب را افزوده و آرد برنج را به تدریج به همهٔ مواد اضافه کرده و خوب با دست ورز میدهیم. وقتی‌ خمیر یک دست و سفید شد در کیسه ی نایلونی به مدت حدوداً ۲۴ ساعت در دمای خانه میگذاریم تا استراحت کند.
قبل از پخت فر‌ را با حرارت حدوداً ۳۴۰ فارنهایت یا ۱۷۰ سانتیگراد روشن می‌کنیم. از خمیر گوله هأیی درست کرده و در صورت استفاده از رنگ غذا به آن یک قطره رنگ زده و حسابی ورز میدهیم تا رنگ آن یک دست شود. سپس خمیر را روی فویل در سطحی صاف به زخامتی نه زیاد نازک باز می‌کنیم و با قالب شکلهای که دوست دارین را میزنین. میتونین به جای قالب گوله‌های کوچکی در دستتان درست کرده سپس کمی‌ آن‌ها را صاف کرده و نقشی‌ که دوست دارین روش بزنین. و در آخر روی آن را با تخم خرفه یا خلال پسته تزئین کرده و در پنجره ی وسط فر‌ به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه میگذاریم تا بپزند.

: اشپز انلاین

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - نان برنجی

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  1657  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


محسن 1392/01/03
ترد نمیشه

خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph