کوفته ماکارونی


کوفته ماکارونی

مواد لازم

آلو یا زرشک

  به مقدار لازم

برنج کته

  1 فنجان

پیاز نگینی شده

  1 عدد

تخم مرغ

  2 عدد

رب گوجه فرنگی

  1 قاشق غذاخوری

روغن مایع

  2 قاشق غذاخوری

زیره سبز

  به مقدار لازم

سبزیجات معطر

  1 فنجان

گوشت چرخ کرده کم چرب

  500 گرم

لپه پخته شده

  1/2 فنجان

ماکارونی فرمی ریز

  500 کیلو گرم

مغز گردو دو نیم کرده

  به مقدار لازم

نمک و فلفل

  به مقدار لازم

گوشت چرخ کرده را با سبزیجات معطر و برنج مخلوط کنید و کاملاً ماساژ دهید در حین ماساژ دستتان را درون ظرفی پر از آب که کنار دست قرار داده‌اید بزنید. و مواد ماساژ داده شده را ترجیحاً درون فریزر (یا یخچال) استراحت دهید.
پیاز را با کمی روغن تفت دهید. رب گوجه‌فرنگی را هم اضافه و یک تفت دیگر بدهید و به میزان لازم آب بریزید (معمولاً به تعداد هر کوفته 1 فنجان آب کافی است) و بگذارید بجوشد و نمک و فلفل و زیره بپاشید. بعد از جوش آمدن شعله را کم کنید تا به آرامی جوش بخورد در این حالت می‌توانید درب ظرف غذا را بگذارید. کمی از مواد گوشتی مخلوط شده را (دو قاشق غذا خوری) درون آب در حال جوش بریزید)
ماکارونی را در ظرفی جداگانه با کمی روغن و نمک بپزید و بگذارید تا مغز پخت شود. سپس آبکش کنید و آب ولرم روی آن بریزید تا نچسبد.
تخم مرغ و مواد گوشتی را با ماکارونی پخته و لپه مخلوط کنید و مجدداً ماساژ دهید. در صورتی که غذاساز یا مخلوط‌کن در اختیار دارید از این وسیله‌ها به جای ماساژ استفاده کنید که بسیار بهتر و کارائی بیشتری هم در امر ماساژ و بازنشدن کوفته‌ها دارد در غیر این صورت می‌توانید از هاونگ یا گوشت‌کوب در به هم آمیختن بیشتر مواد استفاده نمائید. به تعداد و اندازه‌های دلخواه مواد را به شکل کوفته درآورید (توپی شکل) و داخل آن را قبل از گرد کردن آلو یا زرشک و گردو بگذارید و به حالت مدور بین دو دست خودتان گرد کنید و دستتان را گاهی درون ظرفی از آب ببرید این حرکت خیس کردن دست مقاومت کوفته را در برابر آب داغ درون قابلمه بیشتر می‌کند. کوفته‌های آماده شده را درون آب در حال جوش (به حدی که روی کوفته‌ها را بگیرد) بریزید و به هیچ عنوان هم نزنید و درب غذا را هم نگذارید. فرصت دهید به آرامی و با حوصله پخته شود ظرف پخت را طوری انتخاب کنید که کوفته‌ها روی هم قرار نگیرد و به هم نچسبد و بین آنها فاصله وجود داشته باشد.

: آشپز آنلاین

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - کوفته ماکارونی

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  1714  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


معصومه 1392/05/01
دستت درد نکنه عالیه
ی تونیم توش به جای روغن مایع از روغن زیتون مولیناری الیت استفاده کند

خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph