هویج پلو با کوفته قلقلی


هویج پلو با کوفته قلقلی
پلو 1 ساعت
6

مواد لازم

آرد سفید

  1 قاشق غذاخوری

برنج

  4 پیمانه

پیاز

  2 عدد

زعفران آب کرده

  به مقدار لازم

شکر

  2 قاشق سوپ خوری

گوشت چرخ کرده

  300 گرم

نمک و فلفل

  به مقدار لازم

هویج

  500 گرم

یک عدد پیاز بزرگ را رنده کنید . مقداری روغن در ماهیتابه بریزید و پیاز را در آن تفت دهید. پوست هویجها را با پوست کن بگیرید و با رنده درشت رنده کنید. من با این رنده ها که هویج را خیلی نازک خلال میکنن استفاده کردم. اسمشم نمیدونم چیه !!!
بعد این هویج ها را هم بریزید داخل پیاز و تفت بدین و آخر سر بهش مقداری زعفران آب کرده اضافه کنید من 2 3 قاشق شکر هم اضافه کردم و هم زدم ( اگه شیرین دوست ندارین نریزین شکر). نمک و فلفل هم به اندازه لازم بزنید.

گوشت چرخ شده را با یک پیاز کوچک رنده شده و یک قاشق آرد سفید و کمی نمک و فلفل خوب مخلوط کنید و ورز بدین و باهاش کوفته قلقلی کوچولو درست کنید. بعضی ها کوفته قلقلی را توی روغن تفت میدن اما من تو همون ماهیتابه که هویچ و پیاز را تفت داده بودم کمی آب ریختم و گذاشتم جوش بیاد بعد کوفته قلقلی ها را اضافه کردم و گذاشتم بپزن و آبشون کاملا کشیده بشه.

برنجتون را آب کش کنید. کف یک قابلمه مناسب ته دیگی که دوست دارین را بچینید. بعد به ترتیب یک لایه برنج یک لایه هویج و یک لایه گوشت بریزید مقداری زعفران آب کرده هم روی هر لایه بریزید . لایه آخرتون برنج سفید باشه بعد آب روغن برنجتون را بریزید و بذارید برای مدت 45 دقیقه تا یک ساعت دم بکشه

: اشپز انلاین

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - هویج پلو با کوفته قلقلی

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  2034  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


همکار 1394/02/29
خوب بود

خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph