کیک لیمویی


کیک لیمویی
شیرینی 45 دقيقه

مواد لازم

اسانس

  1 قاشق غذاخوری

آبلیمو

  1/4 فنجان

آرد الک شده

  2و1/2 فنجان

بیکینگ پودر

  1/2 قاشق چای خوری

تخم مرغ بزرگ

  2 عدد

تخم مرغ زرده

  3 عدد

جوش شیرین

  1/2 قاشق چای خوری

خامه

  به مقدار لازم

سرشیر

  1 فنجان

شکر

  2 فنجان

کره آب شده

  1 فنجان

نمک

  1 قاشق غذاخوری

- فر را با درجه حرارت 350 درجه گرم کنید. یک تکه کره و 4/3 آرد را در یک ماهیتابه ریخته و با هم مخلوط کنید. در یک کاسه با اندازه متوسط باقی مانده آرد بکینگ پودر جوش شیرین نمک و اسانس لیمو را با هم مخلوط کنید.
2- در یک کاسه بزرگ کره ذوب شده و 2/1 فنجان شکر را با یک همزنبرقی آنقدر بزنید تا سفید شده و پف کند. درجه همزن را کم کنید ؛ تخم مرغ و زرده ها را اضافه کنید و آنها را با هم بزنید. حالا دو قاشق آب لیموی تازه خود را به مخلوط تان اضافه کنید. سرشیر را نیز بریزید و آنقدر بهم بزنید تا مخلوطی کاملا یکسان بدست بیاید.
3- خمیر را در دو ماهیتابه پهن کنید. خمیر ها را بگذارید بپزد تا زمانیکه لبه های خمیر از ماهیتابه جدا شود و دیگر به سطح آن نچسبد. این کار 32 تا 35 دقیقه طول می کشد. بعد از اینکه خمیرها آماده شد بگذارید به مدت 10 دقیقه سرد شود. با یک چاقوی مخصوص خمیر را از ماهیتابه ها جدا کرده و در یک سینی بگذارید.
4- زمانیکه کیک در حال پختن است 2/1 فنجان شکر و 2/1 فنجان آب را در یک ماهیتابه ریخته و تکه های لیمو را به آن اضافه کنید. بگذارید این مخلوط نیز به مدت 25 دقیقه بپزد. با یک قاشق لیموها را برداشته و روی یک کاغذ روغنی بگذارید. 4/1 آب لیموی تازه را به فنجان شربت بدست آمده اضافه کنید.
5- یک خلال دندان بردارید و روی کیک را چند سوراخ کوچک ایجاد کنید. حالا با یک برس مخصوص شربت لیمو بدست آمده را روی کیک بمالید. بگذارید کیک برای مدتی بماند تا سرد شود. خامه را آماده کنید و بعد از سرد شدن کیک آنها را روی تمام نقاط کیک بمالید و تکه های لیمو را با سلیقه روی کیک تان بچینید.
6- خامه را با یک چاقوی مخصوص روی کیک بمالید و روی خامه ها را با تکه های لیمو بپوشانید

: اشپز انلاین

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - کیک لیمویی

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  1634  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph