پاناکوتا دسری خوشمزه


پاناکوتا دسری خوشمزه
دسر
8

مواد لازم

انار دانه شده

  1 عدد

پودر ژله

  100 گرم

خامه

  300 گرم

ژلاتین

  2 قاشق چای خوری

شکر

  1/4 پیمانه

شیر

  2/3 پیمانه

وانیل

  کمی

ابتدا کف و دیواره*های قالب مناسب دسر را با مقدار کمی روغن مایع چرب کنید. اگر میزان روغن برای چرب کردن قالب زیاد بود، اضافی آن را با دستمال کاغذی پاک کنید (این کار برای برگرداندن دسر به صورت قالبی انجام می*شود).
حالا در کاسه بلوری نصف میزان پودر ژله را ابتدا در نصف پیمانه آب*جوش حل کرده، سپس نصف پیمانه آب سرد به آن اضافه کنید؛ پس از اینکه پودر به طور کامل در آب حل شد، نیمی از دانه*های انار را در داخل مایه ژله بریزید و سپس کل مایه را به قالب دسر منتقل کنید.
قالب را به مدت ۲ تا ۳ ساعت در یخچال قرار دهید تا ژله ببندد. نیم ساعت قبل از پایان این مدت، شروع به درست کردن مایه خامه*ای کنید.
برای این منظور شیر و خامه را در ظرفی فلزی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا با هم مخلوط شوند. شکر و پودر ژلاتین را نیز به آن اضافه کنید و آن قدر هم بزنید تا شکر و ژلاتین در مواد حل شود ولی مراقب باشید مایه نجوشد.
بعد وانیل را به آنها افزوده و دوباره مخلوط کنید. حالا مایه را از یک صافی فلزی عبور دهید تا دانه*های ژلاتینی که حل نشده، روی صافی باقیمانده و مایه*ای صاف و یکنواخت حاصل شود.
پس مایه را کنار بگذارید تا سرد شود. پس از آن، ژله را از یخچال بیرون آورید و مایه خامه*ای را روی آن بریزید و دوباره به یخچال برگردانید و مدت ۳ ساعت در آن قرار دهید تا خامه سفت شود. پس از این مدت دوباره با بقیه پودر ژله مایه ژله*ای آماده کنید و بعد از ریختن باقیمانده دانه*های انار، سطح خامه*ای را با ژله بپوشانید و آن را دوباره در یخچال قرار دهید تا ژله رویی ببندد.
در پایان، قالب را در ظرف مورد نظر برگردانید. برای این منظور ابتدا دست*تان را با آب سرد خیس کنید، سپس به دور دیواره قالب بکشید و قالب را برگردانید.
نکته: اگر هنگام برگرداندن قالب دسر به طور کامل برنگشت، روی آن را با تکه*های ژله چسبیده به کف قالب تزئین کنید

: اشپز انلاین / مامی سایت

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - پاناکوتا دسری خوشمزه

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  4861  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


سحر 1394/03/24
من درست کردم عالیییییییییییی بود
همه مهموناهم دوست داشتن
مرسیییییی

یییییییککککککککککیییییییی 1392/05/16
به اندازه تصویرش خوب نبودددددددددددددددددددددد........ یییییییییععععععععنننننننننی...........بدددددددددددددددددد بووووووووووووووووووووووددددددددددد

ممدسیبیل 1391/12/02
ای بابا!!!
ما بدبخت بیچاره ها شب ها میایم سایت شما بعد یه نگاه به یخچال خالی میکنیم بعد توهم میزنیم اینو داریم اونو نداریم بعد شما هم یه دستور واس شام میدین ما هم با تصور و رویای اون با آهنگ زمینه صدای شکممون می خوابیم ای بابا!!!!!!!!!!

اسی دوغی 1391/10/25
اصلا خوب نبود

رضا   (مدير سايت) 1391/03/31
خوشحالیم که طرفدارای با ذوقی مثل شما داریم
اگر بقهی غذا ها رو هم درست کردید حتما نظرتون رو با بقیه به اشتراک بگذارید

کامی ازدهق 1391/03/30
می دونی به اندازه ی اسمش خوش مزه نبود شایدم مامان من بد درس کرده بود ولی من ازطرفدارای سایتتونم

خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph