ادویه پلو با ماهیچه


ادویه پلو با ماهیچه
پلو
6

مواد لازم

ادویه پلویی

  70 گرم

برنج

  4-5 پیمانه

پیاز داغ

  به مقدار لازم

جوزهندی رنده شده

  کمی

زیره سبز سیاه دانه

  2 قاشق غذاخوری

سیب زمینی ورقه شده

  به مقدار لازم

سیر

  3 حبه

فلفل سبز خرد شده

  به مقدار لازم

گل سرخ وگشنیز پودر شده

  کمی

گوشت ماهیچه گوسفند

  4 عدد

نمک و فلفل

  به مقدار لازم

ماهیچه تمیز شده گوسفند را با کمی پیاز و سیر و فلفل خرد شده و گوجه فرنگی تفت داده و با ادویه خورش و کمی آب روی حرارت بار میگذاریم تا بپزد و خیلی کم آب داشته باشد .وقتی پخت استخوان ها را جدا میکنیم .

از قبل ادویه را آماده میکنیم . زیره و سیاه دانه برای ایجاد مزه بهتر غذاست . باقی ادویه جات باید کاملا ساییده شوند. تخم گشنیز طبیعت خنکی دارد که گرمی این ادویه را اعتدال میبخشد . جوز هندی را میتوان به اندازه یک ق چ رنده کرد .

برنج را از قبل خیس کرده و سپس آبکش میکنیم . برنج را کمی زنده تر بر میداریم تا هنگام مخلوط کردن شفته نشود . اکنون ته ماهیتابه مخصوص ته چین یا پلو های مخلوط ( دیواره کوتاه ) را کمی روغن ریخته و سیب زمینی های ورقه شده را کف آن چیده و نمک میزنیم . میتوانید به برنج هنگام آبکش کردن کمی زردچوبه اضافه کنید تا رنگ زرد خوشرنگی بگیرد . اکنون یک لایه برنج روی ته دیگ سیب زمینی ریخته و فشار دهید .

سپس یک لایه گوشت و پیازداغ عسلی و کمی ادویه پلویی روی آن ریخته و سپس مجددا یک لایه برنج و ادویه پلویی و سیاهدانه و زیره سیاه میریزیم و فشار میدهیم .

حال از آب گوشت کمی روی برنج میریزیم .ادویه پلویی میپاشیم و روغن حیوانی را داغ کرده و روی برنج میدهیم .

سپس داخل فر با حرارت 180 درجه مدت یکساعت دم میگذاریم یا روی حرارت اجاق گاز به مدت یکساعت و نیم با حرارت کم قرار میدیم تا هم دم بکشد و هم ته دیگها برشته شوند . سپس در ظرف مناسب کشیده و سرو میکنیم .


مزه غالب این غذا تخم گشنیز و جوزهندی و سیاهدانه و زیره است . ادویه پلویی مخلوط مواد دیگری نیز دارد که باعث مزه خاص این پلو میشود .به جای ماهیچه از دنده و دم سینه چرب گوسفند هم میتوان این پلو مخلوط خوشمزه را تهیه کرد .

: سفره خونه

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - ادویه پلو با ماهیچه

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  6152  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


ناهید 1396/07/13
عالی بود حتما امتحان میکنم

اذر 1391/10/01
جیلی خوب است

خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph