عدس پلو با هویج و سیب زمینی


عدس پلو با هویج و سیب زمینی
پلو

مواد لازم

ادویه

  کمی

برنج

  2 پیمانه

پیاز داغ

  به مقدار لازم

جوزهندی

  کمی

دارچین

  کمی

زیره پودر شده

  کمی

سیب زمینی خرد شده

  2 عدد

عدس

  3 پیمانه

گوشت چرخ کرده

  500 گرم

نمک و فلفل

  به مقدار لازم

هویج رنده شده

  2 عدد

برنج را ابکش کرده و در انتها عدس را اضافه کرده و ابکش کنید . گوشت را با پیاز تفت داده و با دارچین و ادویه وکمی جوز هندی و نمک و فلفل بذارید تا بپزه . کف قابلمه را ته دیگ سیب زمینی بذارید برنج و عدس را دم کنید . هنگام کشیدن غذا با سیب زمینی سرخ شده حبه قندی و هویج رنده شده و تفت داده شده در روغن و زعفران دم کرده تزیین کنید.


عدس و برنج را از قبل خیس کنید . آب عدس هنگام پخت باید به خوردش برود . چون ما کشمش دوست نداریم بجاش هویج تفت داده و سیب زمینی سرخ شده اضافه میکنم .من تو عدس پلو زیره هم میزنم. هویج تفت داده رو میشه با کمی شکر با بخار پخت تا نرم بشه .

: سفره خونه

تصویر غذا
شام چی داریم؟ - عدس پلو با هویج و سیب زمینی

به این غذا رای بدید
تا حالا   نفر به این غذا رای دادند که در مجموع به نظرشون این غذا   بوده است
در ضمن  5347  نفر هم، این دستور پخت رو مشاهده کردند
شما هم می تونید با کلیک روی شكلك ها به این غذا رای بدید
اگر ماوس رو یکم روی هر ستاره نگه داری، بهت نشون میده که معنیش چیهاگر دوست داری نظرات بقیه رو راجع به این غذا بدونی یا اینکه نظرت رو بنویسی که بقیه بخونند به این قسمت یه نگاهی بنداز


کشته مرده عدس پلو 1398/10/21
ععععععععععععععععععالللللللللللللللی

ستاره 1394/02/14
واقعا عالی بود

مائده   (مدير سايت) 1391/06/20
واحه جان هویج رو رنده درشت میکنیم و رو حرارت کم, تفت میدیم و رو برنج رو با اون تزئین میکنیم. میتونیم هویج رو هم کنار برنجی که میخواهیم دم کنیم قرار بدیم که ب این صورت بخار پز میشه.

واحه 1391/06/20
هویج تفت داده شده در انتها چه مهنایی داره؟ من زمانی علاقه مند شدم بدونم که هویج رو چه جوری تو عدس چلو به کار میبرن که همسایمون نذری داشت و همچین غذایی رو درست کرد و اقعا خوشمزه بود ولی انگار اون هویج رو نمی دونم کی تو برنچ قاطی کرده بود و با هم مثل این که پخته بودن حالا ب نظر شما هویج فقط تفت داده بشه من مزه رو میتونه بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ولی باز هم ممنون از همتتون لطف کنید پاسخ سوالم رو بدید
با تشکر

خوشحال می شیم که نظرتون رو راجع به این دستور پخت بدونیم


Graph